Marin Jeneratörlerde Yerli Çözümler: D-Power Jeneratör

 

Yanmar Türkiye distribütörü Denpar Makina’nın ürettiği D-Power jeneratörler muadillerine rakip olarak marin sektöründe yerini aldı.

Öncelikle jeneratörlerin üretim ve ar-ge çalışmalarını marin sektörünün en eskilerinden ve en iyilerinden olan, Kohler marin jeneratör ve Yanmar marin motorları üzerine 29 yıllık bilgi ve tecrübesi ile Denpar Makina’nın yapıyor olması güven veriyor.

Jeneratörlerin kalbinde de Yanmar motorların yer alması da en önemli noktalardan bir tanesi. Yanmar motorlara teknelerin ana makinalarından zaten aşinayız. Ustalıkla jeneratörlere uyarlayan Denpar Makina zaten uzman olduğu Yanmar motoru başka bir aşamaya taşımış. Kronik arızası olmadan stabil çalışması ve güvenirliği ile bilinen bu motorların global çerçevede yaşanan tüm lojistik problemlere rağmen yedek parça tedarikinde de bir engeli bulunmamakta. Henüz yurtdışında yetkili bir servis ağı bulunmadığından dolayı yurtdışına çıkacak olan tekneler için bu jeneratörleri önermiyoruz ancak Türkiye karasularında seyir edecek olan tekneler için ideal bir jeneratör olup bakım ve onarımlarını da Türkiye’de birçok noktada bulunan herhangi bir Yanmar ve Kohler yetkili servisinde kolayca yaptırabilirsiniz.

 

 

Jeneratörün kontrol panelinde ise yine 30 yılı aşkın süre tecrübesi bulunan, stadyum jeneratörlerinden Caterpillar gibi markaların endüstriyel ünitelerinin üzerinde yer alan, uluslararası pazarda kendisini ispatlamış, yerli üretim Datakom’un ürünleri kullanılmıştır.

 

 

Markaları tanıdığımıza ve güvenimizi kazandığına göre biraz da teknik verilere bakalım;

3000RPM 230V 7KW 50Hz DP7 Modeli

 

⦁ Kalbinde çift silindir, dört zamanlı, kapalı soğutma sistemi, ısı eşanjörü ve yakıt besleme pompası ile dizel bir motora sahip.

⦁ Standart paketinde; dış çerçevede gürültüyü büyük ölçüde azaltan ses izolasyon kabini, su kapanı ya da mazot su seperatörü olarak adlandırılan Waterlock, jeneratör su seviyesini ilgili değerler altında monte edilmesi durumuna istinaden sifon kırıcı, jeneratörü fazla yüklemelerden koruyan devre kesici ve uzaktan start/stop edilmesine olanak sağlayan uzaktan kumanda bağlantısı ve dijital kontrol paneli bulunmaktadır.

⦁ IP23 koruma (12,5mm’den büyük katı cisimlere ve 60° açıya kadar püskürtülen suya karşı dayanıklılık)

⦁ H yalıtım (180° sıcaklığa kadar yalıtım) sınıfındadır.

Daha fazla teknik detay ve diğer modeller için bizlere danışabilirsiniz.